Yavaştan geleceğe doğru!!!

Geçmişimizden günümüze değişen onlarca şey var onlardan biri ise ultra süper uçan süpürge.

Yavaştan geleceğe doğru!!!

Video paylaşım platformu YouTube’da 1,2 milyondan fazla abonesi bulunan Peter Sripol, uzmanların ve profesyonellerin yardımı olmaksızın gerçekleştirilen Kendin Yap (DIY) projeleri ile biliniyor. Amerikalı YouTuber, bu projelerine bir yenisini daha ekledi: Uçan elektrikli süpürge.

Projeye başlamak için Amazon'dan 100 dolardan daha ucuza bir robot elektrikli süpürge satın alan Sripol, yaptığı ufak dokunuşlarla bu sıradan süpürgeye uçma yeteneği kazandırdı. Elektrikli süpürgenin üç tarafına pervaneler yerleştiren YouTuber, donanım ve yazılımsal eklemelerin ardından kumandanın arkasına geçti.

süpürge

Sripol’un paylaştığı videoda, söz konusu elektrikli süpürgenin karşısına çıkan engelleri uçarak geçtiği görülüyor. Tabii, süpürge bu noktada sürekli havada kalamıyor. Zaten o zaman süpürge olmazdı değil mi? 

Amerikalı YouTuber’ın bu icadı bir hayli ilginç görünse de, ortalama bir tüketici için uygun bir çözüm olmadığı ortada; ancak, tamir işlerinde kendinize güveniyorsanız ve ucuz bir elektrikli süpürgeye uçma yeteneği kazandırmak istiyorsanız, Sripol’un DIY projesini hayata geçirebilirsiniz. Eğer DIY projelerine ilgimi çekiyor diyosanız,Çorumda gerçekleştirmeyi planladığım robotik takımımıza mesajlar bölmesinden ulaşmayı unutmayın.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2019, 21:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER