Kayseri'de, belediyede görev yapan temizlik işçisinin, kıyafeti tozlu olduğu için cami bahçesinde namaz kılması cep telefonu kamerasına yakalandı. İşçi, "Neden camide namaz kılmıyorsun" sorusuna "Ağabey üstüm tozlu. Bu kıyafet camiye yakışmaz." cümlesini kullandı.

Kayseri Merkez Kocasinan ilçesi Zümrüt Mahallesi Uhud Camisi'nin bahçesinde, çimlerin üzerinde namaz kılan belediyede çalışan temizlik işçisi, bir vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

"BU ELBİSE CAMİYE YAKIŞMAZ"

Kocasinan Belediyesinde görev yapan temizlik işçi, kendisini görüntüleyen vatandaşın yönelttiği "Namazı neden camide kılmadığı" sorusuna, "Ağabey üstüm tozlu. Bu kıyafet camiye yakışmaz." dedi.

Temizlik işçisinin, gösterdiği hassasiyet nedeniyle bahçede namaz kılması, caminin güvenlik kamerasına da yakalandı.

BELEDİYE BAŞKANI TEMİZLİK İŞÇİSİNİ MAKAMINDA AĞIRLADI

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolak Bayrakdar, Kayseri'de belediyede temizlik işçisi olarak çalışan ve kıyafeti tozlu diye namazı cami bahçesinde kılan işçiyi makamında ağırladı.

Kocasinan Belediyesinde temizlik işçisi olarak çalışan 45 yaşındaki Mustafa Sapancı'yı makamına davet eden ÇolakBayrakdar, belediye çalışanına kamu hakkını gözetip hassasiyet gösterdiği için teşekkürlerini iletti.

"KAMU HAKKINI GÖZETEN İŞÇİMİZİ KUTLUYORUM"

Belediye bünyesinde çalışan herkesin aynı duyarlılıkta olmasını temenni eden Ahmet ÇolakBayrakdar, "Bu hassasiyet basına yansıyınca, bu kurumun başında olan biri olarak sizi tebrik etmek istedim dedi. Temizlik işleri, çalışılması zor bir yer olarak diye ekledi. Gecesi gündüzü, bayramı tatili olmayan bir iş olara adlandırdı. İnsanların tatil yaptığı zamanda bile onlara hizmet edip rahat ettirmek için sizlerin çalıştığı bir bölüm. Kurumumuzdaki çalışanlarımızın böyle nazik,kibar ve hassas davranması benim için son derece önemli. Senin şahsında bu şekilde düşünen, kamu hakkını gözeten işçilerimizi kutluyorum." diye ekledi.