MEB Lise 9,10,11 ve 12.Sınıf Tekrar Test Kitapları

MEB, Lise 9,10,11 ve 12.Sınıflar için Türk Dili ve Edebiyatı,Matematik,Fizik,Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden tekrar test kitapları yayınladı

MEB Lise 9,10,11 ve 12.Sınıf Tekrar Test Kitapları

MEB,  Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Lise 9,10,11 ve 12.Sınıflar için tekrar test kitapları yayınladı.Kitaplar e-kitap formatında erişime açıldı.

MEB'in daha önceden yayınladığı tekrar testler ,Lise tekrar test kitapları adı altında, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nün materyal sitesinde yayınlandı.Bu test kitaplarına aşağıdan da ulaşabilirsiniz.

MEB, bu test kitapları ile ilgili web sitesinde şu açıklamayı yaptı:

"Millî Eğitim Bakanlığınca, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere zengin içerikli kaynak desteği sunmak amacıyla, ortaokul ve lise düzeyinde toplam 15 kitaplık destek seti e-kitap olarak meb.gov.tr ve odsgm.meb.gov.tr internet adresinde erişime açıldı.   
Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce, öğrencilerin uzaktan eğitim sürecine destek olmak amacıyla 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri için beceri temelli testler, 8. sınıf çalışma soruları ve örnek sorularından oluşan 11 etkileşimli kitap seti hazırlandı. 
Ayrıca 9,10,11 ve 12. sınıf öğrencileri için tekrar testlerinden oluşan 4 kitaplık destek seti de yine etkileşimli kitap (e-kitap) formatında erişime açıldı."

9.Sınıf test kitabı 274,10.sınıf test kitabı 306,11.sınıf test kitabı 354 ve 12.sınıf test kitabı ise 338  sayfadan oluşmaktadır.

Tüm test kitaplarında,Türk Dili ve Edebiyatı,Matematik,Fizik,Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin her birinin 1-2-3.ünitelerinden testler yer almaktadır.Ayrıca 11.ve 12.sınıflarda temel matematik testi de var.Her dersin sonunda testlerin cevaplarına ulaşabilirsiniz.

YKS sınavına hazırlanan öğrencilerin tüm sınıfların test kitapları çözmelerini öneriyoruz.Çünkü gerçekten soruların hemen hemen hepsi yeni nesil sorular dediğimiz tarzda.Özellikle 2021 YKS sınavına girecek öğrenciler bu test kitaplarını es geçmesinler!

MEB, LİSE 9.10.11.VE 12.SINIF TEST KİTAPLARI

9. Sınıf Tekrar Testleri e-Kitabı için TIKLAYINIZ  , PDF formatında İndir

10. Sınıf Tekrar Testleri e-Kitabı için TIKLAYINIZ , PDF formatında İndir

11. Sınıf Tekrar Testleri e-Kitabıiçin TIKLAYINIZ , PDF formatında İndir

12. Sınıf Tekrar Testleri v için TIKLAYINIZ , PDF formatında İndir

Şu resimde de görüldüğü gibi test kitabında,hangi dersten hangi üniteden soru çözecekseniz ilgili testin sayfasını girerek o sayfadan başlayabilirsiniz.Yalnız istenilen sayfa içindekilerden bir kaç sayfa ileride olabiliyor.Bu nedenle,test kitaplarında,gitmek istediğiniz sayfaya 4-6 ekleyiniz.

KİTAPLARDAN EKRAN GÖRÜNTÜLERİ


 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2021, 23:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER