2020 TYT-AYT MEB Mini Deneme Sınav Tarihleri

2020 YKS,TYT-AYT MEB Mini Deneme Sınav Tarihleri Açıklandı

MEB, 2020 YKS sınavı için mini deneme sınavları yapacak.İlk mini deneme sınavı 30 Mayıs tarihinde 2 oturum şeklinde online yapılacak.Sınav sonuç analizinde Türkiye, il ve ilçe sıralaması da yer alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan 12'nci sınıf öğrencileri için online çözümlü mini deneme sınavları başlatacak.

Bakanlık, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde öğrencilere katkı sağlamak ve uzaktan eğitimi desteklemek amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda, YKS'ye hazırlanan 12'nci sınıf öğrencileri için çevrimiçi çözümlü mini deneme sınavları başlatılacak. İlki 30 Mayıs'ta gerçekleştirilecek sınavlar 2 oturum halinde yapılacak. İlk oturumu YKS kapsamındaki tüm dersleri kapsayacak, saat 19.00'da başlayacak ve 70 dakika sürecek.

Birinci oturumda öğrencilere matematik ile Türk dili ve edebiyatından 15'er, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya ve felsefeden 5'er olmak üzere toplam 60 soru yöneltilecek. İkinci oturum ise İngilizce'den olacak, saat 21.00'de başlayacak, 30 dakika sürecek ve oturumda 20 soru yer alacak.

Mini Deneme Sınavı Tarihleri

2020 YKS MEB Mini Deneme Sınav Tarihleri:

1.Mini deneme sınavı : 30 Mayıs 2020
2.Mini deneme sınavı : 6 Haziran 2020
3.Mini deneme sınavı : 13 Haziran 2020
4.Mini deneme sınavı : 20 Haziran 2020

Deneme Sınavına katılmak için kayıt olunması gerekiyorMini YKS deneme sınavlarına katılmak isteyen 12.sınıf öğrencileri her 2 oturum için de kayıt yaptırmak zorunda olacak. Öğrenciler, "//ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/sinavlar.aspx" adresinden kayıt olabilecek.

- Mini denemenin sorularının cevapları aynı gün yayımlanacak

Öğrencilerin her mini denemeden önce ön kayıt yaptırmaları gerekecek. Ön kayıt sınav saatinden 15 dakika öncesine kadar devam edecek. Kayıt yaptıran öğrenciler, sınava başlama saatinden 15 dakika önce sisteme giriş yaparak bekleme odasında bekleyebilecek. Öğrenciler sınav başladıktan sonra başvurmuş olsalar da sınava alınmayacak. Soruların doğru cevapları ve çözümleri aynı gün saat 21.30'da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün resmi "Youtube" kanalından yayımlanacak.

Öğrenciler mini deneme sınav sonuçlarını sınav süresi bittikten sonra sistem üzerinden T.C. kimlik numaraları ile öğrenebilecek. Mini deneme sınav sorularının PDF'leri, çözümleriyle birlikte, "ogmmateryal.eba.gov.tr" ile Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün "https://ogm.meb.gov.tr/" adresinden pazar günü saat 13.00'ten itibaren yayımlanacak.

Ogretmenler.Com  

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2022, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER