EBA 2022 TYT-AYT Deneme Sınavları Tarihleri-Soruları ve Cevapları

MEB, 2021-2022 yılında 2022 YKS sınavından önce EBA Akademik Destek Sisteminde yapılacak 2022 TYT-AYT online deneme sınavlarının tarihlerini yayımladı. Yapılacak TYT-AYT denemelerin soruları ve cevapları burada olacak!

EBA 2022 TYT-AYT Deneme Sınavları Tarihleri-Soruları ve Cevapları

MEB, 2022 YKS sınavına hazırlık kapsamında EBA Akademik Destek Sisteminde yapılacak 2022 YKS (TYT-AYT) online deneme sınavlarının tarihlerini yayımladı.

EBA  EBA Akademik Destek Sisteminde yapılacak deneme sınavlarının sorularına ve cevaplarına geçen yıl olduğu gibi ilk buradan indirebileceksiniz.

EBA Akademikteki deneme sınavlarına okula devam eden yada açık lisede 12.sınıfta okuyan öğrencileri ücretsiz katılabilecek. Ayrıca bu öğrenciler EBA Akademik Destek Sistemindedeki sınava hazırlıkla ilgili tüm kaynaklardan yıl sonuna kadar sınırsız yararlanabilecek.

Deneme sınavlarının yapıldığı tarihte sistem üzerinden online kaatılan öğrenciler, Türkiye sırası başta olmak üzere ayrıntılı sınav analizine ulaşabilir.Kısaca Türkiye geneli değerlendirmenin yapılabilmesi için öğrencinin sınava sınav günü online katılması gerekir.

İLK DENEME SINAVLARI 15-16 EKİM'de

Sınavların ilki "Hazır Bulunuşluluk Sınavı" 22 Eylül 2022 tarihinde yapıldı. İlk 2022 TYT-AYT deneme sınavı 15-16 Ekim 2021 tarihlerinde yapılacak.

Akademik destek sisteminte 13'er adet 2022 YTY ve AYT deneme sınavı yapılacak.Şimdilik bu deneme sınavları aşağıdaki tarihlerde yapılacak.Ama MEB belli olmuyor, bazen bu tarihleri değiştirebiliyor.Biz herhangi bir değişiklik olursa aşağıda gerekli güncellemeyi yapmaya çalışıyoruz ancak deneme sınavlarını kaçırmamak için en güzeli, EBA destek sistemde deneme sınavı tarihleri bölümünden takip edilmesi gerekir. 

Bu arada şunu belirtelim;deneme sınavlarına deneme tarihinde katılamayan öğrenci soruların pdf lerini indirip kendini ayrı bir zamanda deneyebilir. 

Bu arada yapılmış olan deneme sınavlarının sorularını ve cevaplarını sisteme girme imkanı olmayan öğrenciler için burada yayınlayacağız.

EBA AKADEMİK DESTEK SİSTEMİ 2022 YKS ( TYT-AYT) DENEME SINAVI TARİHLERİ

2021 YKS (TYT-AYT) DENEME SINAVI SORULARI VE CEVAPLARI için TIKLAYIN

ZEKİHABER.COM

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2021, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER