MEB OGM Materyal 2022 YKS Kampı Başlıyor

MEB OGM Materyal 2022 YKS Kampı 14 Şubat 2022 tarihinde başlıyor

MEB OGM Materyal 2022 YKS Kampı Başlıyor

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nün, üniversite sınavına girecek öğrencileri sınava hazırlamak için katkıda bulunacağı, 2022 YKS Kampı 14 Şubat 2022 pazartesi günü tarihinde başlıyor.

2022 YKS sınavına hazırlanan öğrenciler YKS kampını OGM'nin youtube sayfasından takip edebilirsiniz.Ayrıca TELEGRAM grubunda sorularınızı öğretmenlere sorabilir.13 Şubat pazar sabaı itibariyle OGM YKS Kampı TELEGRAM grubu 15.000 i geçmişti.Kamp Haziranın ilk haftasına kadar devam edecek. 

Canlı yayınlar, Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün YouTube kanalında hafta içi her gün 17.30-19.30 saatleri arasında düzenlenecek.

MEB'in oluşturduğu Telegram hesabından ise öğrenciler hafta içi her gün 10.00-14.00 saatleri arası çözemedikleri soruları öğretmenlere sorup, cevaplarını alabilecek. Böylece öğrenciler, cep telefonlarıyla istedikleri her yerde özel olarak hazırlanmış interaktif soruları çözebilecek.

MEB OGM'nin yaptığı YKS kamp dahil tüm çalışmaları şu adresten takip edebilirsinizhttps://ogmmateryal.eba.gov.tr/yks-kampi

Bu adresten geçen yıl yapılan kampın içeriğine de ulaşabilirsiniz.

MEB OGM Telegram Linki:https://t.me/ogmmateryal

YKS Kampı'nda öğrencilerinin sorumlu olduğu Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, felsefe grubu, din kültürü ve ahlak bilgisi, matematik, fizik, kimya, biyoloji dersleri ile İngilizceden konu analizlerini içeren soru çözümleri yapılacak.

YKS Kampının canlı yayına katılamayan veya yayını tekrar izlemek isteyen öğrenciler için tüm dersler kayıt altına alınacak ve istenildiği zaman bu kayıtlar izlenebilecek. 

İnteraktif YKS soru çözümleri işleyişi nasıl olacak?

Soru ekrana gelecek ve öğrenciler belirtilen sürede soruyu çözerek cevaplarını ilgili alana tıklayarak sisteme gönderecek.

Süre bittikten sonra hangi seçeneğin kaç öğrenci tarafından işaretlediğini (yüzdelik olarak) tüm izleyiciler görebilecek. Bu oranlar doğrultusunda öğretmen soruyu detaylı olarak çözecek ve varsa öğrenciden gelen sorulara cevap verecek.

Öğrenciler belirli zamanlarda hazırlanacak sınavlara katılabilecek. Bu testleri cevaplayan öğrenciler, anında testi cevaplayanlar arasındaki sıralamasını da görebilecek. Öğrenciler, öğretmen soruyu çözerken anlayamadıkları bölümleri yorum bölümünden sorabilecek ve sistemi takip eden diğer alan öğretmenleri bu sorulara cevap verecek.

ZEKİHABER.COM

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2022, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER