Yüksek Öğretim Başkanı Erol Özvar'ın açıklamalarından yüz yüze eğitim kararı çıkmadı. Ancak Nisan ayından itibaren kararın tekrar ele alınacak olması nedeniyle uzaktan eğitim kararından değişikliğin olma durumu belirdi.

Üniversitelerde Nisan'da yüz yüze eğitime geçilebilir mi? sorusunun cevabı net olarak evet olmasada YÖK Başkanı'nın yaptığı açıklamada gerekli cevap yer alıyor:

"Bahar dönemi 20 Şubat'ta uzaktan eğitimle başlatılabilir, nisan başı itibarıyla yüz yüze eğitimin de olduğu hibrit seçeneği değerlendirilecek. Yükseköğretim kurumlarındaki uygulamalı programlarda öğrenciler bu eğitimlerini yüz yüze sürdürecek.

Depremden etkilenen öğrenciler uygulamalı programlarda birinci derece yakınlarının ikamet ettiği ildeki üniversitelerde özel öğrenci olabilecek.

Talep edenlerin bahar döneminde kayıtlarının dondurulması ve bu sürenin azami öğrenim süresinden düşülmemesine karar verildi."

Buradan da anlaşıldığı gibi üniversitelerin Nisan ayından itibaren yüz yüze eğitime geçme ihtimali ortaya çıktı. Tıp fakültesi gibi uygulamalı eğitim yapan fakültelerde eğitim öğretim yüz yüze devam edecek.