Yaklaşık bir yıldan beri devam eden Covid-19 pandemisinden dolayı öğrencilerin sağlığı gereği alınan tedbirler ile eğitimlerine uzaktan eğitim ile devam eden öğrencilerin bir kısmı olan köy okulu öğrencilerinin okullarına, öğretmenlerine kavuşma heyecanını beraber yaşamak ve okullarda alınan tedbirleri yerinde görmek amacıyla Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, Haliliye ilçesine bağlı Mutluca İlkokulu ve Uzunköy İlkokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Okul ziyaretlerinde okul idarecileri ve öğretmenlerden okullarının durumu, Coronavirüs salgını ile ilgili alınan tedbirler hakkında bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, tüm zor şartlara rağmen öğrencilerinin eğitimlerinden uzak kalmamaları için fedakarca çalışan okul idarecileri ve öğretmenlere teşekkür etti.

Köy okulu ziyaretlerinde; sınıflarda öğrencilerle sohbet eden, okul idarecileri ve öğretmenlerle toplantılar yapan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, öğretmenlik mesleğinin en zorlu şartlara göğüs gererek yapıldığı yerin köy okulları olduğuna dikkat çekerek "Peygamberlik mesleği olarak adlandırdığımız öğretmenlik mesleğini şehir merkezinden uzak, tüm zorlu şartlara rağmen sevgiyle, cefakarca yapan, sizler gibi mesleğine gönül vermiş öğretmenlerimizle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sizlerin vermiş olduğu güçle yaşadığımız bu zorlu süreçten anlımızın akı ile çıkacağımıza inancım tamdır. Hepinize çok teşekkür ediyorum." dedi.