Uşak MEM birimleri yeni hizmet binasına taşındı

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü birimleri yeni hizmet binasına taşındı

Uşak MEM birimleri yeni hizmet binasına taşındı

Milli Eğitim Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Uşak Valiliği ve Uşak Belediyesi arasında imzalanan protokol gereği, Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü birimleri yeni hizmet binasına taşındı.

Gazi Mustafa Kemal İlkokulu olarak bilinen tarihi bina ve ek binalardaki İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde tüm birimlerle birlikte taşınma ve yerleşme işlemleri tamamlandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin "İl Müdürlüğü binamız yeni hizmet binasına 17 Aralık 2020 tarihi itibariyle taşındı. Kurumsal hizmet ve faaliyetlerin kesintisiz bir şekilde yürütülmesi için taşınma sırasında gerekli tedbirleri aldık. Şu anda yeni binamızda tüm birimlerimizle vatandaşlarımıza ve eğitim camiamıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Kurumumuza ait iletişim bilgileri resmi web sitemizde yayınlanarak ilgililerin erişimine açılmıştır" dedi.

UŞAK İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLETİŞİM BİLGİLERİ

CUMHURİYET MAH. İBRAHİM TAHTAKILIÇ CAD. NO: 45 / 1

64200  UŞAK

(Yaşar Akar İlkokulu yanı)

TELEFON (santral)

0276 280 64 00

0276 280 64 05

FAKS

0276 280 65 34

E-POSTA

usakmem@meb.gov.tr 

UŞAM MEM KURUM BİRİMLERİ TELEFON LİSTESİ için TIKLAYINIZ

"EĞİTİM CAMİASI KOMPLEKS BİR YAPIYA KAVUŞUYOR

Yeni yapılan binalarla Milli Eğitim Müdürlüğü ve öğretmenevi bir arada olacak. Kompleks bir şekilde hizmet sunacak yapılar ayrıca modernlikle şekilleniyor.Eğitim camiasının kaliteli bir mekanla buluşturulduğunu dile getiren Başkan Cahan, “Burada son derece iyi bir teknik kullandık ve son teknoloji ile mükemmel bir yapı ortaya çıkıyor. Yıl sonu gibi, Milli Eğitim Müdürlüğümüz hizmete girecek. Burası Uşak Belediyesi’nin bir mührü. Bu tarz kalıcı eserler bizler için oldukça değerli.” açıklamalarında bulundu.

Taşınan binaların yıkılarak ortaya çıkan alanın yeşillendirildiğine, tarihi yapıların korunarak halkın hizmetine sunulacağını belirten Başkan Cahan, Kent Park ile birçok önemli konunun çözüldüğünü vurguladı. Hem ömrünü tamamlayan binaların yenilendiğini hem de ortaya çıkan alanın yeşil alan ihtiyacına yanıt vereceğini kaydeden Cahan, proje ile farklı bölgelerin de can kazandırıldığını söyledi. Adliye, Meteoroloji Müdürlüğü, okullar, Milli Eğitim Müdürlüğü ve öğretmenevinin ayrı noktalarda olduğunu ve gittikleri yerlere hareketlilik kazandıracaklarını kaydetti. Bu sayede merkezdeki sıkışmışlığın da sona erdirildiğini söyledi. Alanın yüzde 50’lik bir kısmının hazırlandığını, kalan kısmının da Orhan Dengiz Lisesi’nin, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve öğretmenevinin taşınmasıyla yapılacağını vurguladı.

Başkan Cahan’a incelemeler esnasında Uşak Belediye Meclisi Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ve daire müdürlü eşlik etti." (Uşak Belediyesi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER