Millî Eğitim Bakanlığınca pazar günkü sınava MEB personeli, özel öğretim kurumları ve MEB dışından 58 bin 965 aday uzman öğretmenlik, 3 bin 921 aday ise başöğretmenlik ünvanı için girecek.

Yapılacak 2023 yılı uzman öğretmenlik-başöğretmenlik sınavıyla ilgili merak edilen önemli konulardan bazıları şu soruların cevabı : "Yanlış doğruyu götürecek mi?", "Sınavda elekrik kesilirse sınava devam edilebilecek mi?", "İnternet kesilirse sonra sınava tekrar giriş yapılabilecek mi?","Online sınava hangi adresten giriş yapılacak?","Sınavda kaç soru sorulacak?", "Sınav süresi ne kadar olacak? vb.

Öğretmenler Günü Hediyesi Ne Alınır? Öğretmenler Günü Hediyesi Ne Alınır?

İşte bu merak edilen soruların cevapları
 
Adaylar sınava, Türkiye saati ile 10.00-13.00 arasında "https://onlinesinav.meb.gov.tr/" adresi üzerinden e-Devlet/MEBBİS şifreleri ile internet erişimi olan herhangi bir ortamdan giriş yapabilecek.
 
Sınava giriş yaptıktan sonra herhangi bir sebeple sistem dışına çıkan adaylar, daha sonra tekrar giriş yaparak kalan süreleri içinde 19 Kasım 2023'te saat 23.59'a kadar sınavı tamamlayabilecek.
 
Ancak Türkiye saati ile 10.00-13.00 arasında sınava giriş yapmayanlar daha sonra sınava katılamayacak.
 
Sınavda beşer seçenekli 100 soru sorulacak, sınav süresi 135 dakika uygulanacak. Yanlış cevap sayısı, doğru cevap sayısını etkilemeyecek.
 
Adaylar, sınava ilişkin bilgilere "https://oygm.meb.gov.tr" adresinden ulaşabilecek.