Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik sınavlarına hazırlık;2022 ÖKBS kitaplarını alırken, bir süre daha, nelere dikkat etmelisiniz? Hangi yayınevinin soru bankasını almalıyız? Kariyer basamaklarına hazırlık kitabı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Değerli öğretmen arkadaşlar!

Sınava hazırlık için google de şu aramaları yaptığınzda; "ökbs soru bankası", "uzman öğretmenlik soru bankası", "başöğretmen soru bankası","markaj yayınları uzman öğretmen","markaj yayınları başöğretmen","yediiklim uzman öğretmenlik","pegem uzman öğretmenlik kitabı","editör yayınları uzman öğretmen","yargı uzman öğretmen","paragon uzman öğretmenlik","uzman öğretmenlik çalışma kitabı","data yayınları uzman öğretmenlik" çıkan kitapları bir süre daha dikkatli incelemekte yarar var.

18 TEMMUZ TARİHİNE DİKKAT

Bildiğiniz gibi öğretmenlik kanunu yayınlanınca öğretmenler için kariyer basamakları sınavı gündeme gelir gelmez bir çok yayın evi ÖKBS hazırlık kitapları,soru bankası hazırlamaya başladı. Ancak kanun yayınlandıktan sonra, her ne kadar ana başlıklar ve soru dağılımı belli olsa da,  18 Temmuz'da ÖBA'da sınav çalışma kitapçıkları yayınlanıncaya kadar sınav konularının içeriği tam olarak belli değildi. Bu nedenle 18 Temmuz'dan önce uzman öğretmenlik-başöğretmenlik sınavları için hazırlanan soru bankalarının, sınavla birebir uyumlu olması çok çok zor...

MEB bildiğiniz gibi, 19 Kasım'da yapılacak uzman öğretmenlik-başöğretmenlik sınavında ÖBA'da yayınlanan çalışma kitapçıklarındaki içeriğe göre soru soracağını açıkladı. Dolayısıyla ancak 18 Temmuz'dan sonra bu kitapçıklardaki konulara göre hazırlanan ÖKBS hazırlık kitapları sınavla uyumlu olabilir.

SOSYAL MEDYADA, BAZI KAYNAKLARIN SORU BANKALARININ SINAV İÇERİĞİ İLE UYUMLU OLMADIĞI YÖNÜNDE ÖĞRETMENLERDEN CİDDİ ELEŞTİRİLER GÖZLEMLEDİK..

Hiç kimseye şu yayını alın diye net cevap vermemiz doğru olmayabilir. 

ANCAK, EĞER ÖKBS HAZIRLIK İÇİN SORU BANKASI ALACAKSANIZ, KİTABIN 18 TEMMUZ'DAN SONRA YAYINLANIP YAYINLANMADIĞINA, KİTABIN ÖBA'da YAYINLANAN ÇALIŞMA KİTAPÇIKLARINA GÖRE HAZIRLANIP HAZIRLANMADIĞINA DİKKAT ETMENİZİ ÖNERİYORUZ

SON KARAR SİZİN TABİ!

WWW.ZEKİHABER.COM