Mebpersonel.com, Van'da bir programa katılan Bakan Özer görüştüğü bir eğitimci ile kariyer sınavları konusunda önümüzdeki hafta bir müjde verileceğini dile getirerek bu müjdenin "Müjde haberi sınavların online olarak yapılması mı? Bu haberden sonra kamuoyunun beklentisi bu yönde oluştu." dedi.

Konuyla ilgili Mebpersonel.com da "Bakan Özer'in vereceği müjde kariyer sınavlarının online yapılacağı müjdesi mi?" başlıklı bir haber yayınlandı.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ

Sınav Barajı mı düşürülecek?

Öğretmenlerin bununla ilgili görüşleri:

"Sınav barajı 60-50-40 olsa sınav uzaktan olsa herşey tamam mı? Bence bu müjde değil, öğretmeni daha da aşağılama olur ve öğretmen sınavdan geçememekten korktuğu için sınav kalksın istiyor algısını güçlendirir. Bunca zamandır çabamız öğretmenin aşağılanmasına tepki için değil midir? Bunca zamandır burada yazmak yerine sınava çalışılsa zaten birçoğu geçerdi. Kandırılmayalım dik duralım."

"Müjde,  sınav dışında bir konuda da olabilir belki..."

"Sınav online baraj 50 dese müjde olur mu ?"

"Bence öğretmenlerimiz den sınav ücreti almayacağız olacak"

"Videoların izlenmiş olması yeterli diyecekmiş."

"Online sınav ve baraj düştü diyecekler."

"Bakanla kısa bir sohbet imkanı bulan arkadaş genelin sorunundan bahsetmemiş ki. Kendi derdine düşmüş yüksek lisans öğrencisiyim bitmedi henüz o nedenle yararlanamıyorum demiş. Müjde de büyük ihtimal henüz yüksek lisansı bitmeyenleredir."

"Arkadaşlar adam bir kere yüksek lisans için yeni başvuru hakları vereceğiz diyor. Bu sözden bile anlamamız gereken şey sınav iptali söz konusu değil. Ben o beklentiye girip bir hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum. Belki baraj indirip müjde diye sunacak."

"Baraj 50 olacak kesin"

"Konu kitapçıkları ile ilgili daha önce açıklama yapmıştı kamuoyuna .Ben sanki barajın düşürüleceğini bekliyorum"

"Barajı 60 'a indirir."

WWW.ZEKİHABER.COM