Zeki Haber

”WhatsApp Yasaklanmalı” Sesleri Yükseliyor…

03.10.2017
107
”WhatsApp Yasaklanmalı” Sesleri Yükseliyor…

Özellikle Avrupa’da bu aralar mesajlaşma uygulamalarının özel mesajların herkes tarafından okunmasını engellemek için kullandığı teknolojiyi eleştirmeye başladı.

 Hükümet yetkilileri suçluların en büyük iletişim aracının bu haberleşme programları olduğunu açıklıyorlar. Son olarak yüksek bir ses Birlişik Krallıktan geldi. 

Amber Rudd , WhatsApp gibi uygulamaların hükümetin suçluları yakalaması konusunda yardımcı olmak için yeterince şey yapmadığından şikayet etti. Hükümetin insanların mesajlarına girip söylediklerini okumasına izin vermek için daha fazlasını yapmaları gerektiğini söyledi.

Bayan Rudd’un WhatsApp ile olan probleminin büyük bir kısmı, mesajların suçlular tarafından görülmesini güvende tutmak için uçtan uca şifreleme kullanması. Çünkü bu  hükümetin kişilerin özel görüşmelerini okumasına engel oluyor . Teknoloji şirketleri, insanları güvende tutmak için bu teknolojiyi kullanmaları gerektiğini söylüyor; ancak Bayan Rudd, bunun yasaklanması gerektiğini, aynı zamanda da bunu anlamadığını itiraf etti .

Amber Rudd, Manchester’daki parti aktivistlerine, “WhatsApp gibi uçtan uca şifreleme hizmetlerinin pedofiller tarafından kullanıldığını da biliyoruz” dedi.

İngiliz terörle mücadele ve haberleşme veri mevzuatını denetleyen Güvenlik Bakanı Ben Wallace, uçtan uca şifreleme hizmetlerinin güvenlik servislerinin cezai mesajlaşma izlemesini engellediğini görmekten rahatsız olduğunu söyledi.

“Uçtan uca şifrelemeye girmeden daha fazla yardım edebileceklerini düşündüğüm konuşamayacağımız başka yollar da var, bu yüzden daha fazlasını yapabileceğini düşünüyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014 - ... Zeki Haber - Tüm Hakları Saklıdır.