Zeki Haber

Yarın okullar tatil mi? İstanbul’da 12 Ocak Perşembe günü okullar tatil mi?

11.01.2017
19
Yarın okullar tatil mi? İstanbul’da 12 Ocak Perşembe günü okullar tatil mi?

İstanbul’da hava şartlarının düzelmesi ve yol temizleme çalışmalarının devam etmesi nedeniyle kar tatili ilan edilmeyeceği tahmin edilmektedir. İstanbul ve diğer illerde kar tatili ilan edildiği an haberimizin içerisinden öğrenebilirsiniz.

Ayrıca CNNTürk Meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli, “Kar yağışı devam edecek. Yüksek kesimlerde kar, düşük rakımlı kesimlerde karla karışık yağmur şeklinde devam edecek. Perşembe sabahına da karla uyanacağız. İki gün daha İstanbulda karlı olacak” tahmininde bulunması kafaları biraz karıştırdı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bir açıklama yayınladı. Açıklama şöyle: “İstanbul’da bu gece yağmur şeklinde görülmesi beklenen yağışın; yarın (12.01.2017 Perşembe) sabah saatlerinde karla karışık yağmura, kentin yüksek kesimlerinde kar şekline dönmesi, ardından yağışın tekrar yağmura dönerek yarın öğleden sonra etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir. İstanbul ve Marmara bölgesinin güneyindeki illerde (Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve Bilecik) mevcut yüksek miktardaki kar örtüsü üzerine yağmur ve karla karışık yağmurun meydana gelmesi beklendiğinden, özellikle çatılarda kar yükünü arttıracağı ve kar erimelerine sebep olacağından, vatandaşların ve ilgililerin meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.”

ETİKETLER: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014 - ... Zeki Haber - Tüm Hakları Saklıdır.