25 Aralık'ta Kar Nedeniyle Bazı İllerde Okullar Tatil Edildi

25 Aralık Çarşamba günü kar ve yağmur nedeniyle 4 ilde okullar tatil edildi.Bu iller:Hatay, Adana, Kahramanmaraş ve Kayseri'nin bazı ilçeleri

25 Aralık'ta Kar Nedeniyle Bazı İllerde Okullar Tatil Edildi

2019 yılının kar tatillleri başladı:) 25 Aralık Çarşamba günü Hatay, Adana, Kahramanmaraş ve Kayseri'nin bazı ilçelerinde eğitime ara verildi.

Adana'da okullar şiddetli yağmur nedeniyle yarın da tatil edildi.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, yaptığı açıklamada, Meteoroloji tarafından il genelinde 23 Aralık 2019'dan itibaren süren olumsuz hava koşulu ve yağışların etkisinin devam edeceği bildirildiğinden merkez ilçeler Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam'da 25 Aralık 2019 Çarşamba günü eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildiğini bildirdi. Vali Demirtaş, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli, engelli, hamile ve kronik hastalığı olan personellerin aynı tarihlerde izinli sayılacaklarını kaydetti.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildi.Elektrik kesintisinin yaşandığı ilçede enerji verilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Kayseri

Kayseri'de etkili olan kar yağışı nedeniyle Sarız ve Yahyalı ilçesinde taşımalı eğitime bir gün ara verildi. Kar yağışı Sarız ve Yahyalı'nın yüksek rakımlı mahallelerinde etkili oldu. Yoğun kar yağışı nedeniyle yollar kapanırken, aşırı kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

Hatay

Hatay'ın Samandağ ilçesinde, etkili olan kuvvetli sağanak nedeniyle iki okulda eğitime yarın ara verildi.

Kaynak:Memurlar.net

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2019, 23:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER