Kunduz'un "Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler YKS'de fizik netlerini nasıl çalışarak yükseltebilirler?" sorusuna verdiği cevabı sizlerle paylaşıyoruz.

AYT'de sayısalda istediği puanı almak isteyen öğrencilerin matematik dersi yanında fizik,kima ve biyoloji derslerinden de netlerinin yüksek olması gerekiyor.Bu nedenle YKS'de fizik sayısal öğrenciler için önemli derslerden biri.

Üniversite sınavı YKS'de netleri yükseltmek için sadece çalışmak yetmiyor.Verimli çalışmak çok önemli.Şimdi sizlerler kunduz soru uygulamasının fizikte net sayılarını yükseltmek için öğrencilere tavsiye olması için derlediği içeriği aynen yayınlıyoruz.

İlk iş, seviyeni tespit etmek.Öncelikle seviyenin ne olduğu konusunda kendine dürüst olmalı ve doğru kaynaklarla çalışmaya başlamalısın. Çünkü fizik sindirilmek ister konuyu tam sindirmeden denemede sonuç almak çok mümkün değil. O yüzden temelden başlamaktan çekinme. Bu aşamada fasiküller yardımcı olacaktır.

Ezberci bir yöntem fizikte en büyük düşmanımız aslında. Bu yüzden konuları ve formülleri mantığını öğrenerek çalışmak önemli. Formüllerin geldiği yerleri öğrenebilir, konuyla ilgili animasyonlarlar canlandırmalar izleyebilir ve MEB kitabındaki günlük yaşam örneklerini inceleyebilirsin. Ayrıca konuyu birkaç farklı kaynaktan tarayabilir ve kendine küçük notlar çıkarabilirsin. Böylelikle konuyu ezber şekilde öğrenmek yerine mantığını kavrayabilirsin.Tekrar etmeyi unutmamalısın!Fizikte konu sayısı epey yüksek olduğu için düzenli tekrarlar fizik için çok daha fazla önem taşıyor. Bu yüzden bir tekrar rutinin olması önemli. Buradan nasıl tekrar yapabileceğinle ilgili yazımıza ulaşabilirsin. Aynı zamanda soru çözmek hem konuyu çok daha iyi sindirmene yardımcı olacak hem de bilgilerini taze tutacak. Fizikte yeni nesil sorular da içeren en az 3 kaynak çözmüş olmanı tavsiye ederim.Fizik sayısal bir ders olsa da azımsanmayacak kadar sözel soru sınavda çıkıyor ve bu konulara hakim olmak 1-2 net getiriyor. Sözel konulara çalışırken daha iyi özümseyebilmek için doğrudan konu çalışılıp soru çözülecek bir ders konusu olarak görmek yerine mantığını öğrenene kadar farklı kaynaklardan da araştırabilir makale ve belgeselleri inceleyebilirsin.Sınava hazırlık uzun bir maraton. Kunduz ekibi olarak bu yolculukta yanında olmayı çok isteriz! Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan soru çözümleri, binlerce sorunun ve çözümünün yer aldığı soru bankası, 25 bin kişilik öğretmen ağı ile Kunduz altyapısında online özel ders, sınava hazırlık sürecinde sana bireysel destek verecek Rehber Kunduz gibi hizmetlerden faydalanabilirsin!

Kaynak:Kunduz.com