Youtube, YouTube'da para kazanan iş ortaklarının artık, Shorts akışında gösterilen reklamlardan da gelir elde edebileceğini duyurdu. Böylece Yotuberlar artık, kısa videolarla da para kazanarak, daha çok gelir elde edebilecek.

Yeni reklam şartlarınını 10 Temmuz 2023 tarihine kadar kabul edilmesi gerekiyor.YouTube İş Ortağı Programı şartları bu hafta YouTube Studio'da paylaşılacak.

Shorts akışından gelir etmek için yapılması gerekenler

Şartlar  1 Şubat 2023'te itibaren kabul edilmesi gerekiyor. Son kabul tarihi 10 Temmuz 2023'

Yotube'un konuyla ilgili paylaşımı:

"Bu haftadan itibaren YouTube Studio'da, yeni şartların yayınlandığını ve bunları inceleyip kabul edebileceğinizi belirten bir banner göreceksiniz.

Shorts videolarında gösterilen reklamlardan 1 Şubat 2023 itibarıyla para kazanmaya başlamak için yeni şartları bu tarihten önce kabul etmeniz gerekir. Şartları 1 Şubat 2023'ten sonra kabul ederseniz Shorts reklam geliri paylaşımı, şartları kabul ettiğiniz tarihte geçerli olmaya başlar.

YouTube İş Ortağı Programı üyeliği kapsamında para kazanmaya devam etmek için yeni şartları 10 Temmuz 2023'e kadar kabul etmeniz gerekir. Güncellenen şartları kabul etmediğiniz takdirde kanalınızın YouTube İş Ortağı Programı üyeliği sonlandırılır."